Een roadtrip door Costa Brava. Ik hoor je denken: waarom? Dat is toch voor tieners die alleen maar ladderzat hun roes uitslapen op een opeengestapelde strand na een nacht doorhalen in een foute discotheek? Ja, dat klopt. Ook dat is Costa Brava. Maar Costa Brava is zoveel meer. Afgelopen dagen huurden een vriendin en ik een auto en gingen we op pad. We in totaal (inclusief aankomst) 7 dagen en we wilden natuurlijk zoveel mogelijk zien. Of dat mogelijk is? Jazeker! Al keer in Costa Brava geweest? Ga dan eens op roadtrip in Andalusië.
Wat hebben we genoten! Zoveel verborgen kleine rustige strandjes, geheime plekken en prachtige dorpjes waar je heerlijk kunt rondlopen en genieten van de zilte zeebries. Om je een idee te geven wat mogelijk is in ongeveer 7 dagen heb ik onze route en ervaringen voor je opgeschreven.

Dag 1: Aankomst Barcelona
Mijn vriendinnetje kwam ‘s avonds aan op Barcelona Airport. Als een blij ei stond ik te wachten totdat ze door de fameuze glazen deuren kwam.
~ Wist je trouwens dat je ook heel makkelijk met de trein naar Barcelona kunt? Wil je hier meer over weten? Lees dan mijn blog over met de trein naar Barcelona. ~
Wachten en wachten. Eeehh, het duurde wat langer dus ik ging even zitten ergens vlakbij. In plaats van dat ik heel enthousiast stond te zwaaien en naar haar toe kon lopen zoals je altijd in films en series ziet, was het meer: heeeee Daan! Zit je daar!!? Hahaha. Afijn, het echte leven hé?
We gingen naar mijn huis in Barcelona, al druk pratend en elkaar de laatste updates gevend.Toen we de klok 00.30 zagen slaan, gingen we toch maar naar bed. Het is wel handig om beetje fris in de auto te zitten de volgende dag!
Dag 2: Barcelona – Girona
Na een lekker vegan ontbijtje met ‘scrambled egg’ (goedgekeurd door mijn vriendin én mijn huisgenoot! → ik zal het recept binnenkort online zetten), pakten we de spullen en gingen weer naar het vliegveld. Auto opgehaald en off we go!

Eerste stop: Girona. De stad waar Game Of Thrones een aantal keer is opgenomen. En dat kun je merken. Zelfs in onze kleine Airbnb-kamer waar we overnachten, stond een buitenproportionele fotolijst met alle locaties waar is gefilmd in Girona.
Heb je geen flauw idee wat Game Of Thrones is? No worries, ook zonder deze serie is Girona een prachtstad! Ik ben de drukte van Barcelona gewend en Girona is echt een fijne stad zonder het vele verkeer en hordes toeristen. Alhoewel, dat kan ik niet met zekerheid zeggen, want ik weet niet hoe het is in hoogseizoen juli en augustus. Maar mooi is het zeker!



Er zijn ook voldoende vegan plekjes waar je kunt eten, dus ik zou zeggen: één hele dag kun je hier zeker spenderen. Wij kwamen pas rond 15.00 aan en was eigenlijk net beetje te krap. ‘S avonds hadden we nog afgesproken met iemand van Couchsurfing die ons mee wilden nemen naar een restaurantje dat hij fantastisch vond.
Wij benieuwd en na wat dolend door de straatjes, “Estamos aquí” en hij keek heel triomfantelijk naar boven. De exact dezelfde plek waar we die middag een koffie hadden gedronken en waar ze geen sojamelk hadden.

Eeh, nee sorry, heel lief, dat gaat hem niet worden. We liepen door en zagen een Indiaas restaurant. Mijn vriendin en ik keken elkaar aan en wisten direct: Yes, doe deze maar: Taj Restaurant in Girona. Vriendelijke mensen, buitenterras en de vegetable curry is heerlijk, maar vraag wel of ze hem spicy maken én zonder ghee. Onze couchsurfer was in het begin wat teleurgesteld, maar had aan het eind het meest besteld én gegeten! Die Catalanen toch.
Dag 3: Girona – El Pont de Selva, Cap de Creus, Cadaqués & Pals
Vroeg opstaan en dan zo’n lieve Airbnb -host hebben die perfect aanvoelt dat een koffie precies is wat je nodig hebt. Na een fijn ontbijt stapten we weer in de auto. We overnachten trouwens net iets buiten het centrum waardoor we perfect gratis konden parkeren en na het eten een lekkere wandeling hadden voor de vertering. Zo’n 20 minuten, mits je direct de goede route loopt uiteraard ;-).
We wilden eerst ook nog naar de stad Figueres, want daar staat het Dali-museum maar we hadden meer zin in natuur, zeker omdat het erg warm was in Girona afgelopen tijd, meer dan 30 graden. De week ervoor was het trouwens nog heter: 38 tot 40 graden. Maar dat was niet normaal. Ook in Barcelona was het toen erg heet, maar aangezien het mijn eerste échte volledige zomer in Barcelona is, dacht ik dat het normaal was.
El port de Selva
Afijn, on the road dus naar El port de la Selva. Wat een heerlijk relaxt plekje is dit zeg! Superrustig en er is zelfs een barretje aan het strand waar ze een vegan burger verkopen! Surfer bar, onderdeel van Winddiscovery: plek waar je windsurflessen kunt nemen en suppen. Na een relaxte stop met beetje rondlopen, lunchen op het strand stapten we weer in de auto om verder te rijden naar Cap de Creus.

Cap de Creus
Heel wat kronkelweggetjes later werden we beloond met fantastisch uitzicht. Ook hier vind je allemaal kleine baaitjes waar je met wat loopwerk prima kunt relaxen. Neem dus wel stevige schoenen mee naar Cap de Creus. Bergwandelschoenen is misschien iets teveel van het goede, maar paar goede sportschoenen zijn zeker de moeite waard om in te pakken.


Ga naar de vuurtoren van Cap de Creus en vanuit daar zijn verschillende wandelroutes die je leiden naar de meest fantastische uitzichten. Het landschap is woest en heel anders dan de rest van Spanje (tenminste het Spanje dat ik gezien heb). Al vond ik het een beetje lijken op Cabo de Gato in Almeria. Ook hier hebben we even rustig genoten en vervolgden onze weg naar Cadaqués.


Cadaqués
Inmiddels waren we wel beetje automoe dus eenmaal in Cadaqués hebben we heerlijk aan het kleine strand, maar toch niet hutje mutje, rustig aan gedaan. Let wel op met parkeren. Het veiligst is gewoon te parkeren bij de parkeergarages aangegeven met een P van parking. Je vindt vaak verschillende soorten kleuren strepen bij parkeervlakken: groene is voor bewoners (met vergunning) en blauw is betaald (maar hier kun je dus wel staan), wit is gratis en zie je gele lijnen daar mag je überhaupt niet parkeren. Wij gingen voor de parking, wel zo veilig en makkelijk.



In Cadaqués is het heerlijk vertoeven, er is zelfs een plek aan het strand waar je vegan opties hebt. Zelf hebben we er niet gegeten omdat we de prijs wat aan de hoge kant vonden en we een Condis (supermarkt) vonden waar we vegan ice coffee van Alpro vonden. Zo lekker! Dus wij gingen badderen in de zee en merienda op het strand doen.
Zeker één dag in Cadaqués
Toen het iets was afgekoeld gingen wij op pad in Cadaqués. Het is zó schattig. De witte huizen, de bootjes, bloemen….alles. Ik raad je aan zeker een dag inclusief strand hier te blijven. Wij waren er eigenlijk te kort. Toen het begon te schemeren, besloten we in de auto te stappen en naar Empuriabrava te rijden. Een plek waar schijnbaar de grootste residentiële jachthaven van Europa ligt. Wij hadden eigenlijk geen puf meer om iets te bekijken en aten wat en gingen op tijd naar bed.

De volgende dag zouden we overnachten in Pals, een middeleeuws dorpje iets meer binnenlands en precies tussen Begur en Calella de Palafrugell in. Onze stops de volgende dag!
Dag 3: Pals – Begur
Na een kort zelf meegenomen ontbijt in onze hotelkamer (crackers en Romanesco-saus met komkommer is best lekker in de ochtend) stond Sa Tuna (een strand vlakbij Begur) op het programma en een wandeling langs Camino de Ronda. Het strand Sa Tuna ligt dichtbij Begur en binnen 20 minuten vanaf Pals ben je er, al slingerend door de bergweggetjes naar beneden. Gratis parkeren kan ook vlakbij het strand, maar wees vroeg. Dan is er nog plek. En oefen hellingproef parkeren ;-).

Sa Tuna strand
Het strand van Sa Tuna is ontzettend fotogeniek en redelijk rustig, maar loop vooral als je met je neus naar het strand kijkt naar rechts omhoog. Na een korte wandeling kun je links naar beneden naar een klein strandje. Het is de moeite waard om daar even lekker te liggen. Er is geen toilet, bar oid, dus neem wel je eigen eten en drinken mee. Een parasol is ook geen overbodige luxe. Ook hier geldt, beter om sportschoenen aan te hebben, heb je net even wat meer grip.

Camino de Ronda
Wil je verder lopen, dat kan ook! Dan kom je bij stranden uit zoals Platja Fonda. Helaas waren wij niet helemaal voorbereid op zoveel losliggende stenen en al helemaal niet op een bezoekje aan het ziekenhuis voor verzwikte enkels, dus na paar pogingen besloten toch maar niet verder te lopen. Maar het was zeker geen straf om op het mooie kleine strandje te blijven.

Naar Pals en Begur
Na wat uurtjes relaxen en zwemmen, gingen we naar ons hotel in Pals om in te checken en gingen we Begur in. Wandel naar het oude Castell voor een mooi uitzicht over Platja de Pals en Begur. Alle restaurants en centrum (het is heel klein) zijn bijna allemaal dicht tot 17.30 dus het leukste is om in Begur te zijn na 19.00. Wij waren er rond 17.00 dus even een borreltje gedaan met patatas bravas en nachos met guacamole.

We wilden nog wel meer plekken zien dus hup weer de auto in en we reden naar Platja de Reira. Hier hebben we heerlijk tot 20.30 gezeten totdat we soort van wegwaaiden en weer naar ons hotel gingen. Snel nog even Pals in om te kijken of we nog ergens konden eten, maar dat was beetje van koude kermis thuiskomen. Het centrum is heel mooi, maar wel wat toeristisch en weinig vegan opties. Gelukkig hadden we goed geborreld en nog wat salade dus wij kwamen de nacht wel door.

“Meer tijd? Blijf dan zeker langer in de buurt van Cadaqués”
Dag 4: Pals – Calella de Parafugell – Pals
Omdat we nu twee nachten hadden geboekt in een familiehotelletje (Hostal Barris) in Pals konden we het ons veroorloven om heerlijk uit te slapen. Dus ik bedacht mij dat het wel goed idee was om even hard te gaan lopen. Een prima idee, wanneer het 20 graden was, maar met al 25 graden op de teller was het toch niet zo’n goed plan. Na bijna 4 km kwam ik dan ook badend in het zweet terug. Werd zelfs licht in mijn hoofd, beter om te luisteren naar je lichaam. Volgende week maar weer wanneer ik in Barcelona ben!

Na mijn zweet exercitie had ik mij toch een partij honger! Dus na een ontbijtje bij een lokaal tentje waar we op aanvraag een grote bocadillo kregen met gegrilde asperges, tomaten, sla en ui getopt met olijfolie aangevuld met een café con leche de soja, startten we de dag perfect. Voor de volgende stop waren mijn verwachtingen hoog. Bijna iedereen die ik sprak zei namelijk tegen mij: ga naar Calella de Palafrugell. Dat is supermooi. En ja, dat is ook zo.
Alleen….wij waren er op een zaterdag en ik kan je vertellen. Dan is het wat druk zeg maar. Het strand lag bomvol, overal waren mensen en het pittoreske verdween een beetje. Het is dus beter om hier te komen buiten het weekend om. Beetje gedesillusioneerd gingen we weer terug richting Begur.

Wat nu? Omdat we het heerlijk rustig aan hadden gedaan in de ochtend wilden we die vibe niet kwijt. We hadden een groot strand gezien de dag ervoor vanaf Castell de Begur en dachten, laten we daar heen gaan. Het bleek Platja de Pals te zijn. Inmiddels was het al 16.00 uur dus we hebben heerlijk gezwommen en genoten van het grote 2,4 km lange strand. Heb je kinderen? Dan is hier ook een heel groot zwemparadijs op het water. Supercool, zelfs voor grote kinderen ;-).
Je kunt er gratis parkeren wanneer je parkeert waar ook campers staan. Je kunt zelfs hier lekker gaan picknicken want er staan voldoende picknicktafels onder schaduwrijke naaldbomen die heerlijk ruiken. Even verderop is ook een toilethuisje dus van alle gemakken voorzien (en nee, die ruik je niet)! En met 5 minuten wandelen naar beneden ben je op het grote witte strand van Pals. Het plan was om hier te suppen, maar we hadden pech, het was te winderig.

We hebben uiteindelijk heerlijk een picknick gedaan en de zon onder zien gaan bij platja Aigublava. Perfecte afsluiter van de dag.
Tip: ga niet in het weekend naar Calella de Palafrugell. Veel Catalanen die in Barcelona of net daarbuiten wonen, hebben daar een extra huis. Zij komen dan ook graag weekend vieren in dit pittoreske stadje
Dag 5: Pals – Sant Feliu de Guíxols – Tossa de Mar – Terrafortuna
Dit was een mooie dag. Ik hoorde dat de route van Sant Feliu de Guíxols naar Tossa de Mar prachtig is. Dus wij vroeg uit de veren, uitchecken en op pad. En inderdaad, de ene na de andere mooi baai (maar soms vroegen we ons echt af hoe je er kon komen, écht HOE dan…). Wij stopten bij Cala Senyor de Remon. Een naaktstrand maar je kunt er ook prima met je bikini zitten.

De auto kun je beneden vlakbij het strand voor 6 euro (cash) de hele dag parkeren. Zorg wel dat je auto beetje power heeft om weer omhoog te komen. Wij hadden een 1.0 en die had wel wat moeite met omhoog komen. Ook hier geldt weer: hoe vroeger hoe beter. Wij kwamen aan rond 11.00 en er was nog heel veel parkeerplek. 3 uur later was dit een ander verhaal.

Panoramaviews
Toen we voelden dat we wat te snel aan het verkleuren waren, gingen we weer op pad richting Tossa de Mar met de nodige tussenstops om te genieten van panaromaviews.

Eenmaal in Tossa de Mar gingen we naar een strandtentje (No T’Ho Perdis) waar ze lekkere frisse verse fruit smoothies én vegan burger hadden!


Hamburger zonder broodje
Wist je trouwens dat het in Spanje trouwens normaal is dat wanneer je een burger bestelt, je alleen een burger krijgt zonder broodje, check dus altijd even of er een broodje bij zit. We zijn het oude centrum ingelopen en ondanks dat het wat toeristisch is, hangt er een fijne sfeer in Tossa de Mar. Ga ook vooral naar het kleinere strand. Wist je dat Tossa de Mar het enige échte vestigingsstadje is in Spanje?

Na onze late lunch (ja wij maakten het nog bonter dan de Spanjaarden 😉 om 17.00 lunchen) en wandeling in Tossa de Mar, haalden we wat salade en gingen we naar onze laatste Airbnb in Terrafortuna vlakbij Lloret de Mar. Het plan was namelijk om in de buurt van Lloret kayaks te huren en wat calas af te gaan.
Tuin en chillen
Onze Airbnb bleek een shot in de roos. Wat een fijne plek. De tuin was heel fijn en omdat we laat hadden gelunched, hadden we voldoende aan een salade met een goed glas Spaanse wijn. Langzaam werd het toch nog later dan we dachten, wijn en een fijne tuin, dan blijf je zitten en kletsen, kletsen en jaaa kletsen.
Dag 6: Terrafortuna – Sa Boadella – Lloret – Palamós
De volgende dag trok ik argwanend de zonwering omhoog van onze kamer. Ik hoorde getik….en ja hoor, daar was het: regen. Natte plassen op het terras en op de tafel. Eigenlijk was het niet zo erg, behalve dat we vandaag écht wilde gaan kajakken. Via een Catalaanse vriendin hoorde ik namelijk dat Sa Boadella vlakbij Lloret de Mar een mooi strandje was (en dat je daar dus in de buurt ook kon kajakken). Dus het plan bleef hetzelfde, maar dan zonder kajak.

Voordat we ernaar toe gingen, besloten we nog even Lloret in te rijden. Kijken of het nog steeds zo erg is zoals uit onze herinneringen. Toen ik 18 was ging ik namelijk netzoals vele andere geslaagde tieners op vakantie met de bus naar Blanes. Een dagtripje Lloret was toen ook onderdeel van het feestprogramma. Nadat we de auto gratis hadden geparkeerd bij Platja de Fenals, maar we daalden af naar het andere grote strand, waar de schreeuwend de hamburgertenten en kekabzaakjes je al van ver tegemoet kwamen. Ja, het is dus nog steeds zo erg.
We maakten een rechtsomkeert en liepen terug naar de auto om vervolgens naar Sa Boadella te gaan. Dit was heerlijk rustig. Er is hier een leuk klein strandtentje waar je weinig vegan kunt halen behalve frietjes.
Palamós
We besloten toen maar naar Palamós te gaan. Beetje struinen in een stadje leek ons wel wat in plaats van wéér liggen op een strand. Kwamen we aan, was alles dicht! Ohja, even vergeten dat het maandag was én ook nog eens siësta.

Al zagen we wel dat Palamós wel een een superleuk dorpje is om even paar uurtjes doorheen te lopen, mits de winkels en alle restaurantjes open zijn. Ga ook vooral daarna naar Platja de Castell iets verderop met de auto. Pak je sportschoenen in en ga daar nog aan de wandel, want daar vind je ook de mooiste baaitjes! En ook hier kun je kajakken, wanneer het niet te hard waait of regent.
Na Palamós keerden we terug naar onze heerlijke Airbnb in Terrafortuna om te chillen, spelen met de hond en om onze spullen in te pakken. De volgende dag alweer terug naar Barcelona!
Tip: probeer tussen 15.00 en 18.00/19.00 lekker op het strand te blijven. En ga daarna pas een stadje in. Anders sta je vaak voor een dichte deur en is zelfs in dorpen/steden waar het normaal heel bruisend is compleet uitgestorven. Zelfs in Catalonië.
Dag 7: Terrafortuna – Barcelona
Alles in en rondom Costa Brava is eigenlijk relatief dicht bij elkaar. Wanneer je van Barcelona direct naar Cap de Creus zou rijden ben je ongeveer kleine 3 uur onderweg. Wanneer je dus één centrale plek uitkiest zou je ook dagtripjes kunnen maken. Wij vonden het wel fijn om op verschillende plekken te zitten, maar wilden achteraf zeker langer in de buurt van Cadaqués blijven.

Nadat we in ongeveer 1,5 uur terug reden van Terrafortuna naar Barcelona Airport was het voorbij. Auto inleveren, dikke knuffel, afscheid nemen en toen zat ik weer in de bus terug naar mijn huis in Barcelona. Waar ik de volgende avonturen ga bekokstoven :). Maar eerst eens genieten van de zomer in Barcelona.
Tips op een rijtje voor een geslaagde vegan roadtrip in Costa Brava
Voor vegans
- neem bestek mee, snijplankje en ook een scherp mesje om mee te snijden
- bakjes waar je een salade in kunt doen
- dunschiller voor wortels (zodat je ze lekker dippen met humus)
- Dopper of ander hervulbaar waterflesje. Je kunt namelijk prima water uit de kraan drinken.
- veel restaurants zijn op maandag dicht, houd hier rekening mee. er zitten ook niet heel veel vegan restaurants of plekken waar je vegan kunt eten behalve in Girona. Stel je daar beetje op in.
Algemeen
- wij hadden een volkswagen polo 1.0. Waarmee je prima kunt rijden, maar op sommige steile plekken had ie wat moeite, dan rijdt een 1.2 liter net even wat lekkerder
- backpack of grote tas (koffer kan namelijk best onhandig zijn met hotels en airbnbs waar geen liften zijn)
- houd rekening met dat er tolwegen zijn in Spanje. De AP-7 (Barcelona – Girona) is sinds een tijdje vrij van tol! Wanneer je richting Sitges gaat, dan moet je wel betalen.
- neem sportschoenen of schoenen met goed profiel mee voor mooie wandelingen langs de Camino de Ronda
- heb altijd cash geld op zak. Minimaal 20 euro, je kunt veel pinnen maar toch zijn er momenten waarop het niet kan.
Tip: wil je duurzaam naar Spanje reizen? Ga dan eens reizen met de trein naar Barcelona. Vanuit Barcelona of Girona kun je makkelijk een auto huren om de roadtrip te maken!
Meer weten over Spanje? Lees dan ook de volgende blogs: